Semináře pro učitele

Učit online může být jednoduché a zábavné

"Učitelé by neměli být podobni sloupům u cest, jež ukazují, 

kam jít, ale samy nejdou."  

 J. A. Komenský


Jsem učitel a neustále se učím. Distanční výuka je výzva a je jen na nás, jak se k této situaci postavíme.  Nemusíme na to ale být sami! 


Pokud máte pocit, že

  • online výuka je náročná časově i psychicky
  • s počítačem se nikdy pracovat nenaučíte
  • na přípravy potřebujete hodně času
  • motivace žáků klesá (a vaše také)
  • na online výuku stačí mít u sebe učebnici a za sebou tabuli, 

pojďte změnit svoje přesvědčení a přihlaste se na seminář! 


Objevme spolu krásy online výuky. Naučte se, jak pracovat s virtuální tabulí (whiteboard) a jak vytvářet zábavná a interaktivní cvičení. 


Online výuka může být zábavná a efektivní! 


Abyste se mohli zúčastnit semináře, potřebujete jen počítač s připojením

k internetu, s kamerou a mikrofonem.


Nejsou třeba ŽÁDNÉ PŘEDCHOZÍ ZNALOSTI.


Živé online semináře jsou interaktivní, seminářem vás trpělivě, pomalu, pozvolna provede zkušená lektorka Mgr. Alena Ondráčková. Během semináře můžete mít dotazy, vše si ukážeme a vysvětlíme. Kromě živých online seminářů nabízím také video semináře a individuální konzultace.


Nebuďte uspávač hadů, začněte učit tak, aby výuka bavila vás i vaše žáky. :)


Aktuálně vypsané semináře

Aktuálně nejsou vypsané žádné nové semináře. Pokud však máte zájem o individuální konzultaci, můžete mě kontaktovat na ceskyonline@gmail.com 


Semináře probíhají živě online na platformě Zoom. Po přihlášení obdržíte informace o platbě. Po připsání platby na účet dostanete e-mailem odkaz na online setkání a návod, jak se k setkání připojit. 

Potřebujete pouze počítač (nebo tablet) s připojením k internetu,
s mikrofonem a kamerou (není nutné). 

Žádné předchozí znalosti nejsou potřeba.

Chtěla bych vás inspirovat a motivovat k tomu, abyste se na online výuku podívali novýma očima a začali tvořit zábavné, kreativní a efektivní materiály pro svoje žáky.

O mně

Seminářem vás provede lektorka Mgr. Alena Ondráčková

Jsem lektorka češtiny jako cizího jazyka. Vystudovala jsem Učitelství češtiny jako cizího jazyka a Učitelství českého jazyka a literatury pro střední školy na FF UK v Praze. 

Mám zkušenosti s výukou češtiny na několika základních školách a na gymnáziu v Praze. Spolupracuji s několika jazykovými školami a s organizacemi, které se zabývají výukou žáků s odlišným mateřským jazykem. Velmi úzce spolupracuji s organizací META, o.p.s. 

Jsem spoluautorkou metodické příručky Čeština jako druhý jazyk. Metodická perspektiva. Praha: FF UK, 2020.

Online výuce se věnuji velmi intenzivně, vyučuji češtinu jako cizí jazyk online pro děti i dospělé. Online výuka mě moc baví a za poslední dva roky jsem objevila mnoho nástrojů, které mi moji práci usnadňují a pomáhají mým studentům k lepším výsledkům. Ráda se s vámi o tyto poznatky podělím. 

Semináře pro pedagogy jsem začala (spolu)pořádat v roce 2018 a za tu dobu jsem měla možnost se setkat s mnoha skvělými pedagogy a předat jim svoje zkušenosti z oblasti online výuky a výuky češtiny jako cizího jazyka. Více si můžete přečíst v referencích níže.


Reference

"Je to úžasné a hodně inspirativní, jste skvělá! Dodala jste mi odvahu pustit se do online výuky."


"Dobrý večer, chtěla jsem Vám moc poděkovat za úžasný seminář, za skvělé rady a tipy do online výuky. Nyní se cítím daleko více jistější a připravenější. Ještě jednou děkuji."

"Lektorka byla úžasná, velice pěkně se vyjadřovala, dobře se poslouchala. Byla velmi vstřícná, stále nám pomáhala a opakovala, co bylo třeba, a to vždy s úsměvem a přívětivostí."

Registrace na seminář

Vyplňte všechny potřebné údaje a my se vám ozveme co nejdříve zpět.

Místo na semináři bude rezervováno po zaplacení. Informace k platbě pošleme na vaši e-mailovou adresu.